DERNX NEDİR?

Derneklerin, yasal olarak tutmak zorunda oldukları defterleri dijital ortamda tutmaları, üye yönetimini en sağlıklı şekilde yapmaları, kredi kartı ile aidat ve bağışlarını tahsil edebilmeleri için hazırlanmış, web tabanlı bir yazılımdır.

HANGİ DERNEKLER KULLANABİLİR?

Türkiye genelinde sayısı 120 bine ulaşmak üzere olan, yasal olarak kuruluşunu tamamlamış, eski veya yeni fark etmeksizin tüm dernekler kullanabilirler.

BAŞVURU İÇİN GEREKEN BİLGİLER NELERDİR?

DERNX kullanmaya karar veren dernekler, e-posta, telefon veya başvuru formu aracılığı ile, dernek tam adı, varsa kısa adı, derneğin faaliyetlerini özetleyen bir paragraflık tanıtım yazısı, kütük numarası, vergi numarası, web sitesi adresi ve kuruluş tarihi bilgilerini tarafımıza ileterek başvuru işlemlerini başlatabilirler. Başvuru onayından sonra sizden Yönetim Kurulu Başkanınızın kimlik ve dernekteki üyeliğine dair bilgiler istenecektir.

DERNX İLE DEFTER TUTMAK YASAL MIDIR?

31.03.2005 Tarih ve 25772 Sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Dernekler Yönetmeliği'nin, Kayıt Usulü başlıklı 33. Maddesinde bulunan; Defterler bilgisayar ortamında da tutulabilir. Ancak form veya sürekli form şeklinde tutulacak defterler, kullanılmaya başlanmadan önce her bir sayfasına numara verilerek ve onaylatılarak kullanılabilir. Onaylı sayfalar kullanıldıktan sonra defter haline getirilerek muhafaza edilir. ibaresinden de anlaşılacağı üzere, DERNX ile yasal defterleri tutmak mevzuata tamamen uygundur.

DERNEK ÜYELERİNE DERNEK ÜZERİNDEN E-POSTA VE SMS GÖNDERİMİ YAPMAK YASAL MIDIR?

Dernek üyeleri, derneklere başvururken, derneğin maddi ve resmi tüm yaptırımlarını kabul etmiş olurlar. Bu yüzden yasal olarak herhangi bir sorun yaratmaz.

DERNX İLE GÖNÜLLÜ ÜYELERİMİZİ DE YÖNETEBİLİR MİYİZ?

Gönüllü üyelerinizi de tıpkı normal üyeleriniz gibi DERNX'e kolayca kaydedip veya web siteniz üzerinden gönüllü başvurusu alıp üye listenizden takip edebilir, sms ve e-posta gönderimi yapabilirsiniz.

DERNX HANGİ CİHAZLARDAN KULLANILABİLİR?

Tüm bilgisayar, tablet ve cep telefonlarında görüntülenmeye uygundur. Tüm tarayıcılarda sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. (PDF çıktının sadece bilgisayardan alınması önerilir.)

DERNX KULLANICISI OLMAK İÇİN YENİ KURULMUŞ BİR DERNEK Mİ OLMAK GEREKİYOR?

Hayır. Daha önce kurulmuş dernekler de, kolay DERNX'e geçiş yapabiler. Tüm defterlerinde, kaldıkları yerden itibaren yeni sistemi kullanmaya başlayabilirler.

DERNX İLE DERNEK BİLGİLERİNİ SAKLAMAK GÜVENLİ MİDİR?

Tüm dernek bilgilerinizi dijital ortamda şifreli olarak tutmak, elde tutulan defterlerden daha güvenlidir. Yurtiçinde barındırdığımız sunucularımız ve yüksek güvenlik önceliğimiz sayesinde verilerinizin sadece dışarıdan erişime kapalı değil, aynı zamanda kaybolmaya karşı korumalıdır ve sürekli yedekleri alınır.

DERNX İLE ÖDEME ALMAK GÜVENLİ MİDİR?

DERNX, ödeme sistemi altyapısı olarak iPara kullanmaktadır. Tüm kredi kartları ile ödeme alma avantajının dışında yüksek güvenlik sağlar ve üyeleriniz/bağışçılarınız 3D Secure ile ödemelerini güvenle yaparlar.

Hemen başvurun!

Siz de derneğiniz için hemen başvurun, aynı gün içinde yönetim panelinizi kullanmaya başlayın.

DERNEK BAŞVURUSU

BELGELER

Sözleşme

Gizlilik

DİĞER

Kurumsal

Dernx, bir STK Master Danışmanlık Limited Şirketi projesidir. Tüm görsel ve yazılımsal ürünler korunmaktadır.